Hasco Components CS212DC12
Signal Relay 12VDC 960Ohm DPDT (20x9.8x12)mm THT General Purpose Relay
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Hasco Components CS212DC12.
IHS
Datasheet2 pages13 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+706%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Descriptions
Descriptions of Hasco Components CS212DC12 provided by its distributors.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.013A (Coil), 12VDC (Coil), 150mW (Coil), 2A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output