Yageo Group RT1206BRD07680RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 680ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-51.27%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
46,528
Authorized Distributors
6
Resistance
680 Ω
680 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERA8AEB681V
Res Thin Film 1206 680 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-8AEB621V
Res Thin Film 1206 620 Ohm 0.1% 0.25W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-8AEB7320V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 732ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
설명
Resistor, thin film, SMD 1206 (3216), 680 Ω, 0.25 W, ±0.1 %, RT1206BRD07680RL
Res Thin Film 1206 680 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 680Ohm 0.25W 1/4W
RT Series 1206 0.25 W 680 Ohm ±0.1% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
SMD Resistor 1206 680Ω ±0.1% 250mW ±25ppm/℃