Yageo Group RT0805FRD07665RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 665ohm, 150V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Upverter
Megastar
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2004-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6ENF6650V
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07665RL
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R / RESISTOR
Yageo GroupAC0805FR-07665RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 665Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805FRE07680RL
125mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-P06F6650V
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 665Ohm 1% Paper T/R
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805