Yageo Group AC0805FR-07665RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 665Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.11%
Authorized Distributors
6
Resistance
665 Ω
665 Ω
665 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-07665RL
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R / RESISTOR
PanasonicERJ-6ENF6650V
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07680RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 620 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 665ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 665Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 665Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 665Ohms 1/8W 0805 1% AEC-Q200
RES, 665R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;
Res, 665R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:665Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-07665RL