Yageo Group RT0603DRD075K1L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Datasheet9 페이지8년 전
Datasheet9 페이지9년 전
Datasheet10 페이지11년 전
Upverter
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-50.77%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
95,266
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-3GEYJ512V
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603JR-075K1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5100ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-PA3J512V
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603JR-075K1L
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Res, 5K1, 0.5%, 0.1W, 0603, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRD075K1L
RT Series 0603 0.1 W 5.1 kOhm ±0.5% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 5.1kOhm ±25ppm/C
Thin Film Resistors - SMD 5.1K Ohm 0.5% 1/10W 75 Volts 25ppm
SMD Resistor 0603 5.1kΩ ±0.5% 0.1W ±25ppm/℃