Yageo Group RT0603DRD07301KL
Res Thin Film 0603 301K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Upverter
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.07%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
43,282
Authorized Distributors
5
Resistance
301 kΩ
301 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERA-3AED334V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 330,000 OHM
PanasonicERA-3AED2803V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 280,000 OHM
Yageo GroupRT0603DRE07301KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 301kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-3RED3013V
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 301kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603DR-07301KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 301kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRE07324KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 324000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 301kOhm 0.5% Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 301000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 301kOhm ±25ppm/C