Yageo Group RT0603BRC075K1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 5100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Datasheet10 페이지7년 전
Datasheet10 페이지11년 전
Datasheet10 페이지14년 전
Datasheet0 페이지0년 전
Upverter
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+580%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,974
Authorized Distributors
3
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERA3APB472V
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB562V
Res Thin Film 0603 5.6K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB512V
Res Thin Film 0603 5.1K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD075K1L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE075K1L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 5.1kOhm 0.1% Paper T/R
RT Series 0603 0.1 W 5.1 kOhm ±0.1% ±15 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603