Yageo Group RL2010FK-070R033L
Res Thick Film 2010 0.033 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet10 페이지2년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-10.14%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-04-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-MP3MF33MU
Res Metal Plate 2010 0.033 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.033ohm, 0.1284V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.033ohm, 0.1284V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 33mOhm 1% Emboss T/R
TE Connectivity / AMP2-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.036 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
TE Connectivity / AMP2-2176157-5
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.03 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
설명
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 33mOhm ±1200ppm/C
RL Series 2010 0.75 W 33 mOhm ±1% ±120 ppm/°C Low Ohmic Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.033ohm, 0.1573V, 1% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res, R033, 0.75W, 2010, Thick Film; Resistance:0.033Ohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:5Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL2010FK-070R033L