Yageo Group RC2010FK-07604RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 604Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
Upverter
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.45%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
81,367
Authorized Distributors
5
Resistance
604 Ω
604 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 604ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 590ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 649 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 562ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ12SF5600U
Res Thick Film 2010 560 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 590 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 604Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 604ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 604Ohms 3/4W 2010 1%
SMD Resistor 2010 604Ω ±1% 3/4 W ±100ppm/℃
Fixed Resistors 604 OHM 1% 3/4W 2010
604¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm