Yageo Group RC2010FK-072KL
Res Thick Film 2010 2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
-46.05%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 2000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupAC2010FK-072KL
Res Thick Film 2010 2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF1961U
Res Thick Film 2010 1.96K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 1.8K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF2051U
Res Thick Film 2010 2.05K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2kOhm 0.75W 3/4W
RC Series 2010 0.75 W 2 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010