Yageo Group RC2010FK-072K7L
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.7kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
-59.43%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Stock
23,360
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-12SF2701U
Res Thick Film 2010 2.7K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.49kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12SF2491U
Res Thick Film 2010 2.49K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 2.67K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 2430ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 2.87K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
설명
Res, 2.7K, 1%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-072K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 2.7kOhm ±100ppm/C