Yageo Group RC1206JR-100RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1206 [3216 Metric], Thick Film, 250 mW, 2 A, Surface Mount Device
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-58.79%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupAC1206JR-070RL
PanasonicERJ-8GEY0R00V
ERJ Series 1206 0 Ohm 0.25 W Jumper Surface Mount Thick Film Chip Resistor
KOA SpeerRK73Z2BTTD
Res Thick Film 1206 0 Ohm Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-070RL
KOA SpeerRK73Z2BTTDD
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1206 [3216 Metric], Thick Film, 250 mW, 3.5 A, Surface Mount Device
설명
RC Series 1206 0.25 W 0 Ohm Jumper SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 0 Ohm Pad SMD T/R
Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0ohm, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 0 Ohms 250 mW 1206 5%
Resistor SMD [YAGEO] RC1206JR-100RL Resistor SMD
FIXED RESISTOR Chip Resistor 250mW 0Ohm 200ppm/C 5%
RES, THICK FILM, 0R, 0.25W, 1206; Resist; RES, THICK FILM, 0R, 0.25W, 1206; Resistance: 0ohm; Resistance Tolerance: -; Power Rating: 250mW; Resistor Case Style: 1206 ^3216 Metric]; Resistor Technology: Thick Film; Resistor Type: General Purpose; Product Range: RC Series
RES, THICK FILM, 0R, 0.25W, 1206; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Power Rating:250mW; Current Rating:2A; Product Range:RC_L Series; Product Length:3.2mm; Product Width:1.6mm RoHS Compliant: Yes