Yageo Group RC0805FR-072M2L
Res Thick Film 0805 2.2M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
Upverter
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+8.47%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 MΩ
2.2 MΩ
2.2 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.26MOhm 0.125W 1/8W
PanasonicERJ-6ENF2054V
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, 0805,1% Precision 2.05Mohm, 7 inch reel
Res Thick Film 0805 2M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 2.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Res General Purpose Thick Film 0805 2.2M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 2.2 MΩ, 0.125 W, ±1 %, RC0805FR-072M2L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0805FR-072M2L; 2.2 MOhm; 0805; 1 %; Thick Film
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.2MOhm 0.125W 1/8W
RC Series 0805 0.125 W 2.2 MOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 2.2M OHM 1% 1/8W 0805 / 2.2 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2200000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor SMD 0,125W 0805 TC100 R0805 1% 2,2 M REEL
RESISTOR, RC12H 0805 2M2; Resistance:2.2Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Series:RC12H; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:0.55mm; External Length / Height:2mm; External Width:1.25mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Spacing:0.4mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0805; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:150V
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 2.2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805