Yageo Group RC0201FR-0722RL
Res Thick Film 0201 22 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet11 페이지2년 전
Datasheet9 페이지16년 전
Future Electronics
Upverter
TME
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.35%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ1GNF22R0C
Res Thick Film 0201 22 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEF20R0C
Res Thick Film 0201 20 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEF23R7C
Res Thick Film 0201 23.7 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 22.1 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
설명
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 22Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0201FR-0722RL; 22 Ohm; 0201; 1 %; Thick Film
RC Series 0201 0.05 W 22 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 22 OHM 1% 1/20W 0201 / 22 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 22ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RC 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 22Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, 0201, 0.05W, 22R, 1%; Resistance:22ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Case Style:0201; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Series:RC ;RoHS Compliant: Yes