Yageo Group KNP100JT-52-100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 100ohm, 10V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet22 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-53.87%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
86,406
Authorized Distributors
5
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625885-2
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 100Ohm 1W