Yageo Group FMP100JR-52-22K
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 22kOhm 1W 5% Axial T/R
데이터시트 및 문서
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
+20.52%
Introduction Date2023-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Yageo GroupFMP200JR-52-22K
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 22kOhm 2W 5% Axial T/R
Yageo GroupHHV-25JR-52-22K
Metal Glazed Film Resistor 22kOhm 1/4W 5% Axial T/R
TE Connectivity1-1879353-8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 22000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR01J22KTB
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 22000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT22K0
Res Carbon Film 22K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCFM12JT22K0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 22000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 22000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 22kOhm ±5%
Res, 22K, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:22Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mmrohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-22K