Yageo Group AT0603DRD074K02L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 4020ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Upverter
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
4.02 kΩ
4.02 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRT0603DRD074K02L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 4.02kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED432V
Res Thin Film 0603 4.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AED392V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 3,900 OHM
Yageo GroupRT0603DRD074K22L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 4.22kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD073K9L
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED4221V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 4,220 OHM
설명
Chip Resistor Automotive Grade Thin Film 0603 4.02kOhm 0.5% Paper T/R
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603
Thin Film Resistors - SMD 4.02 Kohms 0.5% Tol. AEC-Q200