Yageo Group AF0603FR-07130RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
Upverter
HQonline
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
38,196
Authorized Distributors
3
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 130ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07130RL
Res Thick Film 0603 130 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 130 Ohm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 130 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3EKF1300V
설명
AF Series 0603 130 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0603 130Ohm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 130ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 130Ohms 1/10W 0603 1% AEC-Q200