Yageo Group AF0402JR-07330RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 330Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Upverter
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.96%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Authorized Distributors
6
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Yageo GroupAC0402FR-07332RL
Res Thick Film 0402 332 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
AF Series 0402 330 Ohm ±5% 0.063 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 330ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR AF 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 330Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 330Ohmns 1/16W 0402 5% AEC-Q200
Res, 330R, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:330Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo AF0402JR-07330RL