Yageo Group AC2010JK-07360RL
Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 5%, 100PPM, 360 Ohm, Surface Mount, 2010
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Stock
4,560
Authorized Distributors
2
Resistance
360 Ω
360 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
설명
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 360Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 360Ohm 0.75W 3/4W