Yageo Group AC2010JK-07220RL
Res Thick Film 2010 220 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC2010JK-07220RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 220Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP5-1879499-7
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-07200RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 200Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 240 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12ZYJ221U
Res Thick Film 2010 220 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 220 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
설명
AC Series 2010 220 Ohm ±5% 0.75 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR AC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 220Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 220Ohms 3/4W 2010 5% AEC-Q200
Res, 220R, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:220Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010JK-07220RL