Yageo Group AC2010FK-076R2L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 6.2Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Newark
ODG (Origin Data Global)
Stock
4,019
Authorized Distributors
2
Resistance
6.2 Ω
6.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC2010FK-075R62L
Res Thick Film 2010 5.62 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-075R6L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.6Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 5.62ohm, 400V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-076R19L
RC Series 2010 0.75 W 6.19 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6.81ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 6.81 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 6.2Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Resistors - SMD 6.2Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200
Res, 6R2, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:6.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010FK-076R2L