Yageo Group AC2010FK-07499RL
Res Thick Film 2010 499 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
499 Ω
499 Ω
499 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC2010FK-07499RL
Res, 499R, 1%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-07499RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 499ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 536 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07475RL
Res Thick Film 2010 475 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 470 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 499ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
AC Series 2010 499 Ohm ±1% 0.75 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 499Ohm 0.75W 3/4W
Res, 499R, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:499Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010FK-07499RL