Yageo Group AC1210JR-072K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2700ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Upverter
Farnell
Future Electronics
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+4.69%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC1210JR-072K7L
Res Thick Film 1210 2.7K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14YJ272U
Res Thick Film 1210 2.7K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2700ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-072K7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2.7kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.7kOhm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 2.7kOhms 1/2W 1210 5% AEC-Q200
SMD Resistor 1210 2.7kΩ ±5% 0.5W ±100ppm/℃
Res, 2K7, 5%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:2.7Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210JR-072K7L