Yageo Group AC1206FR-07866RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 866ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
3개월간의 트렌드:
+46.94%
Resistance
866 Ω
866 Ω
866 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Res Thick Film 1206 866 Ohm 1% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-07866RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 866Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF8660V
Res Thick Film 1206 866 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF8060V
Res Thick Film 1206 806 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07820RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1623568-1
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/C Molded SMD
설명
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 866Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 866Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 866Ohms 1/4W 1206 1% AEC-Q200
Res, 866R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:866Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07866RL