Yageo Group AC1206FR-07820RL
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+28.54%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-07820RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1623568-1
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/C Molded SMD
PanasonicERJ-8ENF8200V
Yageo GroupRC1206FR-13820RL
Res Thick Film 1206 820 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 820ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 820R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07820RL
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 820Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 820 Ohms 250 mW 1206 1% AEC-Q200
RES, 820R, 0.25W, 200V, THICK FILM, 1206;