Yageo Group AC1206FR-076R2L
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Upverter
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+14.52%
Resistance
6.2 Ω
6.2 Ω
6.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-076R2L
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-075R6L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.6Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-076R8L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 6.8Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 6.49 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 6.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 6.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 6.2Ohm ±200ppm/C
AC Series 1206 6.2 O ±1% 0.25 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 6R2, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:6.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-076R2L