Yageo Group AC1206FR-07604RL
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Upverter
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.56%
Resistance
604 Ω
604 Ω
604 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-07604RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 604Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF6040V
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 604ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8ENF5620V
Res Thick Film 1206 562 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 604Ohm 0.25W 1/4W
Res, 604R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:604Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07604RL