Yageo Group AC1206FR-075R6L
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-98.16%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
5.6 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-075R6L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.6Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-076R04L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 6.04Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-075R11L
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 5.36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 5.6Ohm 0.25W 1/4W
AC Series 1206 5.6 O ±1% 0.25 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 5R6, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:5.6Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-075R6L