Yageo Group AC1206FR-075R11L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.11Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Upverter
Farnell
Future Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
5.11 Ω
5.11 Ω
5.11 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-075R11L
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES THICK FILM 5.11 OHM 1/4W 1% 1206 SMD
Yageo GroupRC1206FR-075R6L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.6Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-074R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.11ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC Series 1206 5.11 Ohm ±1 % 0.25 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 5.11Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 5.11Ohm 0.25W 1/4W
Res, 5R11, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:5.11Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-075R11L