Yageo Group AC1206FR-074R3L
Res Thick Film 1206 4.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+37.20%
Resistance
4.3 Ω
4.3 Ω
4.3 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-074R3L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-074R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-073R9L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.9Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 4.32 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 3.92 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 4.3 Ohms 1% thick film surface mount chip resistor
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 4.3Ohm 0.25W 1/4W
RES, 4R3, 1%, 0.25W, THICK FILM, 1206 ROHS COMPLIANT: YES