Yageo Group AC1206FR-0747RL
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Farnell
3개월간의 트렌드:
-16.38%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ-8ENF47R0V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0747RL
47 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Yageo GroupRC1206FR-1347RL
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0751RL; 51 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
설명
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 47Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 47R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-0747RL
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 47Ohm 0.25W 1/4W
SMD Resistor 1206 1/4W 1% 47R Taped