Yageo Group AC1206FR-072R67L
Res Thick Film 1206 2.67 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
30,522
Authorized Distributors
5
Resistance
2.67 Ω
2.67 Ω
2.67 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.67Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2.67ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 2.67Ohm 1% Paper T/R
Thick Film Resistors - SMD 2.67Ohms 1/4W 1206 1% AEC-Q200
Res, 2R67, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:2.67Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-072R67L