Yageo Group AC0805JR-0782RL
Res Thick Film 0805 82 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-42.62%
Resistance
82 Ω
82 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805JR-0782RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 82Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-1382RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 82ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 82ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 82 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ820V
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 82 Ω, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ820V
설명
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 82Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 82 Ohms 125 mW 0805 5% AEC-Q200
Res, 82R, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:82Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-0782RL