Yageo Group AC0805FR-07604RL
Res Thick Film 0805 604 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-35.22%
Authorized Distributors
5
Resistance
604 Ω
604 Ω
604 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-07604RL
Res Thick Film 0805 604 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 604 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6ENF6040V
Res Thick Film 0805 604 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 604Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0805 604 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-07560RL
Res Thick Film 0805 560 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 604Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 604ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 604Ohms 1/8W 0805 1% AEC-Q200
RES, 604R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;