Yageo Group AC0805FR-07249RL
Res Thick Film 0805 249 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-17.57%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
249 Ω
249 Ω
249 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-07249RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 249Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 249 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13249RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 249ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6ENF2490V
Res Thick Film 0805 249 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 249ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 249Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 249Ohm 0.125W 1/8W
RES, 249R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;
Res, 249R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:249Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-07249RL