Yageo Group AC0805FR-0710ML
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+11.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌
다운로드
Authorized Distributors
6
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0710ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 10MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-1310ML
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-079M09L
Res Thick Film 0805 9.09M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 9.76M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10MOhm 0.125W 1/8W
SMD Resistor 0805 1/8W 1% 10M Taped
Thick Film Resistors - SMD 1/8W 10Mohm 1% AEC-Q200
RES, 10M, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805; Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage