Yageo Group AC0603JR-07360RL
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Upverter
Farnell
3개월간의 트렌드:
-0.24%
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603JR-07360RL
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-07330RL
Res Thick Film 0603 330 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy SMD T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 390Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ361V
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 360ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 360Ohm 0.1W 1/10W
0603 160 Ohms 5% Automotive Grade Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Res, 360R, 5%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:360Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603JR-07360RL