Yageo Group AC0603FR-072M4L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 2.4MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Upverter
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.28%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Resistance
2.4 MΩ
2.4 MΩ
2.4 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-072M4L
Res Thick Film 0603 2.4M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2400000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-072M2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 2.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-072M43L
Res Thick Film 0603 2.43M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 2.21M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 2.4MOhm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.4MOhm 0.1W 1/10W
Res, 2M4, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603FR-072M4L
Thick Film Resistors - SMD 2.4 MOhms 100 mW 0603 1% AEC-Q200
RES SMD 2.4M OHM 1% 1/10W 0603