Yageo Group AC0603FR-07261RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 261ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Upverter
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-16.52%
Stock
83,865
Resistance
261 Ω
261 Ω
261 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-07261RL
Res Thick Film 0603 261 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 261 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07270RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 237Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 261Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 261Ohm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 261 Ohms 100 mW 0603 1% AEC-Q200