Yageo Group AC0201JR-07100KL
Res Thick Film 0201 100K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Newark
Future Electronics
TME
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
PanasonicERJ-1GNJ104C
Res Thick Film 0201 100K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ104C
SMD Chip Resistor, 50 mW, 0201 100 k Ohm, ± 5% Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0201JR-07100KL
Res Thick Film 0201 100K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 100kOhm 0.05W 1/20W
Yageo GroupRC0201JR-07110KL
Res Thick Film 0201 110K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
설명
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 100kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 100000ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0201
AC Series 0201 100 kOhm ±5% 0.05 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 100 kOhms 50 mW 0201 5% AEC-Q200