Yageo Group AC0201FR-07620KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 620000ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0201
3개월간의 트렌드:
+55.56%
Authorized Distributors
4
Resistance
620 kΩ
620 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
AC Series 0201 620 kOhm ±1% 0.05 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
RES SMD 620K OHM 1% 1/20W 0201
SMD Resistor 0201 620KΩ ±1% 1/20W ±200ppm/℃