AMD XC95144XL-10TQG100C
YES 100-LQFP 1996 XC95144XL complex programmable logic device 100MHz 14mm 10ns 3V~3.6V
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet18 페이지30년 전
HQonline
Augswan
TME
iiiC
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
LFQFP
LFQFP
Number of Pins
100
Propagation Delay
10 ns
10 ns
Number of Macrocells
144
Number of Logic Blocks (LABs)
8
Number of I/Os
81
Memory Type
FLASH
FLASH
Max Frequency
138.88 MHz
81.3 MHz
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V