Xilinx XC4VLX40-11FF1148C
FPGA Virtex-4 LX Family 41472 Cells 90nm (CMOS) Technology 1.2V 1148-Pin FC-BGA
Datasheet9 페이지27년 전
Augswan
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
Number of Logic Blocks (LABs)
4608
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
640
Number of Gates
RAM Size
216 kB
216 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
1.26 V
Peripherals
관련 부품
FPGA Virtex-5 LX Family 46080 Cells 65nm (CMOS) Technology 1V 324-Pin FC-BGA