WIMA MKS2C033301C00KI00
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet9 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-49.75%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
27,694
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
공급망
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00
Introduction Date2016-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-03-12
관련 부품
Yageo GroupR82DC3330DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC3330Z370K
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82DC3330AA60K
Film Capacitor, 0.33 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
卤10% 50V 330nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
설명
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive T/R
MKS2 Series 63 V 0.033 uF ±10% LS=5mm Radial Metallized Polyester Capacitor
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL