Welwyn WP3S-100RJA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+50.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,650
Authorized Distributors
5
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Cement
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 100 Ohm, 3 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Wirewound Resistors - Through Hole 3W 100 Ohms 5%
100¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm
WP3S-100RJA1, WELWYN/TT ELECTRONICS
RES, 100R, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 100ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Wirewound; T