WeEn Semiconductors BT137B-800F,118
BT137 Series 800 V 8 A Planar Passivated Four Quadrant Triac - D2PAK
IHS
Datasheet14 페이지11년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.13%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
RMS Current (Irms)
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
800 V
800 V
800 V
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Min Operating Temperature
Hold Current
Leakage Current
Case/Package
Mount
Max RMS Current
Element Configuration
설명
TRIAC 800V 8A D2PAK / TRIAC Standard 800 V 8 A Surface Mount D2PAK
Triac, 800V, 8A, To-263 Rohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors BT137B-800F,118
Thyristor TRIAC 800V 71A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R