Walsin Technologies WR12X48R7FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 48.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
48.7 Ω
48.7 Ω
48.7 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
설명
RES 48.7 OHM 1% 1/4W 1206
1206 48R7 1% Resistor