Walsin Technologies WR12X1603FTL
Res Thick Film 1206 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
19,942
Authorized Distributors
1
Resistance
160 kΩ
160 kΩ
160 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 160000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Chip Resistors 1206 160KΩ ±1% 1/4W ±100ppm/℃
160K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.1mm*1.6mm*600¦Ìm