Walsin Technologies WR12X1501FTL
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.24%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ¡À200ppm/¡ãC Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors – SMD; WALSIN; WR12X1501FTL; 1.5 kOhm; 1206; 1 %; Thick Film
Walsin WR12X1501FTL 0603 SMD Resistors with 1500 Ohm resistance
FIXED RESISTOR 1206 Chip Resistor 1% 100ppm/C 1.5kOhm 250mW
RES, 1K5, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.5kohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)